Ogórki krótkie – uprawa ogórków, odmiany ogórka

Ogórki gruntowe zwane są również krótkimi. Ogórki doceniane są zwłaszcza latem podczas upałów. Ogórek składa się bowiem prawie w całości z wody, dzięki czemu gaszą pragnienie. Ogórki charakteryzują się niską kalorycznością, dlatego śmiało możemy włączyć je do diety także, gdy się odchudzamy. Ogórek bogaty jest w przeciwutleniacze oraz substancje, które chronią przed rozwojem raka. Ogórek działa moczopędnie, dlatego poleca się go w przypadku chorób nerek oraz infekcji układu moczowego. Ogórek wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn. Ogórki swój gorzki smak zapewniają kukurbitacynom.

Jeśli nie lubicie ogórków surowych, to możecie postawić na ogórki kiszone. Ogórki kiszone zawierają dużą ilość witamin oraz składników mineralnych, dzięki czemu organizmowi dostarczone są składniki, o które organizm często się domaga i, których potrzebuje do prawidłowego działania. Bakterie wytwarzane w czasie kiszenia sprzyjają powstawaniu witaminy C. Nie mogą się nią pochwalić ogórki surowe. Ogórki kiszone pozytywnie wpływają na skórę oraz dobre samopoczucie i właściwą prace całego organizmu. Kiszone ogórki sprzyjają przyswajaniu innych potraw. Dzięki ich wstawiennictwu wydzielają się bowiem soki żołądkowe, które wpływają na lepszą pracę żołądka. Ogórki kiszone usuwają także nadmiar wody z organizmu. Dla wielu stanowią one podstawę posiłku w przypadku odchudzania.

Ogórek krótki jest jedną z najstarszych roślin, którą uprawia się do dzisiaj. Uprawiane są one praktycznie w każdym zakątku świata. Ogórek krótki spełni swe zadanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetologii, gdzie chętnie wykorzystuje się go do produkcji kremów, toników, jak również maseczek. Posiada on bowiem zdolność do łagodzenia podrażnień skóry. Często używany jest także w perfumach ze względu na miły zapach. Ogórek zawiera takie witaminy jak A, B, C,E czy K. Dodać należy także składniki mineralne w postaci wapnia, fosforu, magnezu oraz żelaza, cynku i miedzi. Ogórek chętnie widziany jest w diecie ze względu na swoje zdolności oczyszczające i odkwaszające.

podoslonami.pl